Projekty

Warszawskie Forum Partycypacji

Dla kogo

fpp2-logo

Dziękujemy, za wspólną pracę, wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym warsztacie oraz Fundacji Batorego i Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, za zaproszenia do udziału w 2. Forum Praktyków Partycypacji.

Opis

Warsztat pokazujący wykorzystanie narzędzi service design w praktyce. Zatytułowaliśmy naszą sesję „Service design thinking, czyli od pomysłu do prototypu razem z mieszkańcami”. W ramach prowadzonego przez nas spotkania zastanowiliśmy się wspólnie jak prototypowanie może pomóc w realizacji projektów partycypacyjnych i co łączy service design z partycypacja.

 

 

Wyzwanie

Chcieliśmy przekonać ludzi do wykorzystania prototypowania w ich pracy społecznej i pokazać że podejście service design może być czymś świeżym, wzbogacającym ich warsztat. W ramach praktycznego warsztatu chcieliśmy pokazać jak można wykorzystać prototypowanie do szybkiej weryfikacji projektów, generowania pomysłów czy budowania wspólnego języka z interesariuszami. Zamiast rozmów i przedstawiania teorii, daliśmy uczestnikom szansę przetestować narzędzia w praktyce.

 

 

Efekt

Udało nam się przeprowadzić najbardziej popularny warsztat w trakcie pierwszego dnia Forum i zaangażować prawie 40 osób do wspólnej pracy. W trakcie spotkania uczestnicy pracując w grupach stworzyli pięć różnych prototypów, które udało im się ulepszyć dzięki informacji zwrotnej zebranej od pozostałych grup. Oprócz zadań praktycznych uczestnicy zobaczyli jak wygląda proces Service Design na przykładzie zrealizowanych projektów, mieli okazje poznać kilka tanich technik prototypowania rozwiązań a także przekonać się jakie efekty daje wspólne budowanie i testowanie prototypów. Wierzymy że po warsztacie kilka osób spróbuje wykorzystać zdobyta wiedzę w swojej pracy związanej z partycypacją.

Zobacz podsumowanie
[/vc_column]

Related Projects